Kurk Kurk - Kurk Kurk | Vizualinis dienoraštis. Kodėl reikia tokį turėti? | Kūryba

Ar seki mus Facebook?


Kaip kurti vizualų dienoraštį?

Kasdien ištinka momentas, kai tai, kas patenka į dėmesio lauką, išties pagauna ir pakylėja pojūčius ir mintis, padeda atrasti naujų įžvalgų. Momentai, kurie ,,prakalba”, yra tai, apie ką yra vizualus dienoraštis. Kadangi tie momentai gali ištikti netikėtai, susikurti beveik iš nieko, jų esmė neapibūdinama žodžiais, visai ne logiška ir/ar neverbali – tai yra vaizdų, simbolių raiška. Juos atgaminti ir išsaugoti reikalinga tam tikra praktika – vizualaus dienoraščio vedimas. Tai vysto savivoką – žinojimą apie tai, kas mane traukia ir domina, koks mano humoro jausmas, prie ko dažniausiai grįžta mano mintys ir kas iš tiesų man rūpi.

Autorė Julija Panova

Telefonai ir kompiuteriai pilni tokių momentų, kurie yra visokiausių asmeninių nuotraukų, internete atrastų ir išsaugotų paveikslelių ir straipsnių citatų kaupiniai. Dabar įsivaizduokime, kad visa tai perleista per asmeninio žvilgsnio filtrą. Tai kaip koliažas: nuotrupų, fragmentų plakinys, prie kurio norisi grįžti, prisimenant, kas įkvėpė, kas įvedė į kūrybinio budrumo būseną. Šitais fragmentais mes paprastai noriai dalinamės socialiniuose tinkluose ir apsikeisdami privačiomis momentinėmis žinutėmis. Toks vaizdinių koliažas, turint jį po ranka, visada teikia vaizduotei peno. Ir būna gaila, kad įkvėpimų prisiminimai gana lengvai pametami, išbyra – juk jie yra tokie efemeriški. Kviečiu pasidomėti būdu, kaip fiksuoti, archyvuoti įkvėpimą vizualaus dienoraščio pavidalu. 

Autorė Julija Panova

Gyvename pasaulyje, kuriame iš ekranų kasdien kaip fontanas trykšta milžiniškas vaizdinės informacijos kiekis, privalu tame susiorientuoti. Mes per daug sudirginti ekranų, nuolat knibždančių, siekiančių pasiglemžti mūsų dėmesį, todėl rinktis atsiversti ramų, visiškai švaraus – be linijų, be langelių, be taškų – popieriaus sąsiuvinį yra drąsus ir net revoliucinis pasirinkimas. Siūlau žvelgti į eskizų, piešinių knygelę kaip labai sveiką visos tos vaizdinių gausos permąstymo, perkratymo ir įsisavinimo techniką. Taip, neturiu jokių mokslinių įrodymų, bet drįstu propaguoti tokią praktiką kaip vaistą nuo nerimo ir nuolatinio blaškymosi.

Autorė Julija Panova

Esu entuziastinga vaizdinio dienoraščio kūrėja. Jau daug metų nenustoju rinkti ir saugoti tai, kas iš mane pasiekančio vaizdų ir minčių srauto sudirgina mano vaizduotę: ant reklaminio skydo pamatytas absurdas, dainos teksto eilutė, idiotiška praeivio kepurės forma, socialinėse medijose matyto paveikslėlio idėja, gražus draugės rūbo raštas. Nešuosi savo knygelę į parodas, kurias lankau; jis mane gelbsti, kai atsiduriu nuobodžiame susitikime, kur niekas per daug nereikalauja viso mano dėmesio. Daug metų kaupiu įkvepiančius atvaizdus, motyvus, kurie man prakalba, vaizdinius, kurie prisisapnuoja miegat, nuobodžiaujant ar intensyviai mokantis, bandant įgyti naujų įgūdžių ar apmąstant praėjusią dieną. Viską kraunu į vizualius dienoraščius. 

Autorė Julija Panova

Dienoraštį išsitraukiu, kai atsitiktinai išgirstas sakinys, paskiri žodžiai sukelia vaizdinį, kai bevartant baldų katalogą tam tikra kėdės forma sukelia man švelnumo pojūtį, kai žiūriu filmą ir pamatau gražų kadrą – turiu nuspausti pauzę ir užfiksuoti pagrindinius kompozicinius elementus. 

Kai turi popierinę savo įkvėpimo momentų saugyklą-sąsiuvinį, gali bet kuriuo metu ją perversti, peržiūrėti, pademonstruoti draugui/ kolegai. 

Autorė Julija Panova
Autorė Julija Panova

Julijos kūrybinę veiklą galite sekti jos Instagram kanale arba Behance tinklapyje.

Jei norite sužinoti daugiau apie „Kurk Kurk“ veiklą, kviečiame skaityti kitus mūsų blog‘o straipsnius, aplankyti mūsų puslapį bei pamėgti mus Facebook. Iki kitų kartų!

Yulia Panova

Iliustracijų kūrėja, kūrybinių projektų vadovė, grafikė. Šiuo metu vysto asmeninius meninius projektus, dalinasi savo žiniomis ir įžvalgomis Kurk Kurk tinklaraštyje.

Komentarai

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti prisijunkite