Kurk Kurk - Pokalbis tarp piešinio vizijos ir sienos | Kurk Kurk

Ar seki mus Facebook?


Šokti į didesnį formatą visada yra iššūkis. Panašiai kaip dainavimą dušo kabinoje iškeisti į užlipimą ant scenos priešais plačią publiką – labai nejauku. Bet atpildas to vertas. Labai daug jaudulio suvyniota baimėje „nesuvaldyti“ sienos su kuria dirbi. Galvojimas apie tai, kad tavo kūrinys bus visiems matomas gali atnešti daug nerimo (juk kai piešinys baigtas, negali jo paslėpti į stalčių tarp kitų darbų). Tai yra puiki galimybė išmokti padėti savo perfekcionizmą į šalį ir patirti kaip tai gali atpalaiduoti ir padėti lavinti sugebėjimą išnaudoti klaidas savo naudai (perkuriant defektus į efektus).

„Hold Your Banners“ Julija Panova

Be abejo, šiais laikais gali pasinaudoti pagalbine ir labai galinga technologija, kad palengvintum eskizo perkėlimo procesą. Bet man asmeniškai šis triukas ne tik nuima problemą – kaip tiksliai išdidinti piešinį, bet ir pavagia improvizacijos džiaugsmą. Juk jei paskiri dvi valandas viso piešinio perkėlimui, visą likusį laiką atlieki dažytojo – plotų užpildytojo vaidmenį. Kas visiškai netenka prasmės. Tiesa, nebelieka streso, bet ir smagumas išgaruoja taip pat.

Dirbti su savo vaizduote yra kaip turėti pokalbį tarp fizinio pasaulio ir vizijos.

„Hold Your Banners“ Julija Panova. Kūrybinis procesas.

Jei aš nenaudoju projektoriaus, tai kaip man pavyksta išversti mažą eskizą į didelį sieninį piešinį? Pradinėje proceso stadijoje iš šono atrodo, kad viską darau labai lėtai. Taip yra dėl to, kad didžioji darbo dalis vis dar vyksta mano galvoje (įsivaizdavimas, planavimas). Palaipsniui procesas greitėja. Su lyg kiekviena nauja detale ir elementu užpieštu ant sienos, galvojimo ir vizualizavimo lieka vis mažiau.

„Hold Your Banners“ Julija Panova. Kūrybinis procesas.

Gali pasirodyti, tarsi visas procesas labai apskaičiuotas, bet iš tiesų dauguma dalykų darau intuityviai. Paslaptis yra tiesiog pakankamai daug  piešimo praktikos nesvarbu kokia technika ar ant kokio formato. Drįsčiau teigti, kad kai pieši iš atminties, vaizduotės – treniruoji savo sugebėjimą vizualizuoti tai, kas dar neegzistuoja greta to, ką jau nupiešei. Dirbti su savo vaizduote yra kaip turėti pokalbį tarp fizinio pasaulio ir vizijos. Tai konfliktas, tai derybos. Ir jos baigiasi tik tada, kai esi patenkintas ir sutinki su pasiektu kompromisu.

„Hold Your Banners“ Julija Panova

Julijos Panovos kūrinys „Hold Your Banners“ dengia vieną iš Lofto sienų! Šis piešinys buvo sukurtas muzikos ir menų festivalio Loftas Fest metu ir pristatytas gatvės meno galerijoje Open Gallery.

Kviečiame aplankyti Julijos Panovos Instagram @blamecake.

Daugiau apie Kurk Kurk veiklą galite sužinoti skaitydami mūsų tinklaraščio įrašus. Prašome aplankyti mūsų puslapį ir pamėgti mus per Facebook ar Instagram, kur skelbiame visas naujienas. Iki kito karto!

Yulia Panova

Iliustracijų kūrėja, kūrybinių projektų vadovė, grafikė. Šiuo metu vysto asmeninius meninius projektus, dalinasi savo žiniomis ir įžvalgomis Kurk Kurk tinklaraštyje.

Komentarai

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti prisijunkite