Kurk Kurk - Kurk Kurk | Kūrybiniai atradimai saulėtame obelų sode | Įvykiai

Ar seki mus Facebook?


Jau dvyliktus metus vykstančiame festivalyje „Saulėtosios naktys“ su dalyviais susitinkame ketvirtą kartą. Mūsų komandai tradicija tapęs festivalis buvo pirmasis, kuriame dalyvavome kai dar buvome studentai. Kartu susibūrėme vedami bendro susidomėjimo grafika ir noro pasidalinti savo žiniomis su kitais žmonėmis.

nuotraukoje matomi žmonės sėdintys prie stalo ant suolų lauke, dalyvaujantys kūrybinėse dirbtuvėse. Virš jų kabo įtempti tentai nuo lietaus ir priekyje stovi du dideli stulpai ant kurių parašyta grafikos dirbtuvės.
Pirmosios dirbtuvės festivalyje „Saulėtosios naktys“, 2014 metai

„Kurk Kurk“ veiklos pradžia

Laikui bėgant atradome daugiau galimybių dalyvauti įvairiuose renginiuose ir nusprendėme, kad mūsų veiklai reikia oficialaus pavadinimo. Taip, po keleto bendrų susitikimų ir aptarimų, 2016 metais gimė mūsų ženklas „Kurk Kurk“. 

nuotraukoje matoma ranka laikanti vizitinę kortelę su Kurk Kurk logotipu, fonas išsiliejęs ir šiek tiek matoma salė.
Oficialus „Kurk Kurk“ logotipas

Nuo pat pradžios keliaujame į mokyklas, stovyklas, bibliotekas, kultūrinius renginius, festivalius ir edukuojame vaikus bei suaugusiuosius, kaip išsiraižyti savo lino raižinį, pasigaminti atspaudą ar susirišti knygelę. Džiaugiamės galėdami pristatyti sau gerai žinomą amatą kitiems ir pademonstruoti kūrybines galimybes grafikos mene.

Kūrybinės dirbtuvės festivalyje „Saulėtosios naktys“

Šių metų rugpjūčio mėnesį jau tradiciškai, keliavome į gerų žmonių susibūrimą „Saulėtosios naktys“. Šie metai festivalyje buvo ypatingi tuo, kad prie „Kurk Kurk“ kūrybinių dirbtuvių prisijungė ir „Atvirosios fotografijos dirbtuvės“. Kartu džiuginome festivalio dalyvius ne tik grafika, bet ir senąja fotografija.

kūrybinės dirbtuvės festivalyje, iš kairės matomos obelys, po jomis įsikūrusios AFD dirbtuvės, o šalia, prie didelio stalo įsikūrusios Kurk Kurk dirbtuvės.
Kurk Kurk ir AFD dirbtuvės festivalyje „Saulėtosios naktys“, 2019 metai

Šis festivalis ypatingas, nes „kiekvienas dalyvis tuo pačiu metu yra ir organizatorius. Daugelis festivalio meninių erdvių, pasirodymų, instaliacijų, etiudų yra sugalvojami ir įgyvendinami būtent festivalio savanorių bei dalyvių“.* Būnant čia, gera jausti bendrystę su kitais dalyviais ir dalintis įgytomis patirtimis. 


„Daugelis festivalio meninių erdvių, pasirodymų, instaliacijų, etiudų yra sugalvojami ir įgyvendinami būtent festivalio savanorių bei dalyvių.“

Mūsų rengiamos dirbtuvės truko dvi dienas – penktadienį ir šeštadienį. Per tą laiką sulaukėme nemažai susidomėjimo ir noro dalyvauti, pažinti ir išmokti. Fotografuodami senojo stiliaus fotoaparatu išryškinome virš šimto fotografijų, šalia to surišome daug knygelių ir pagaminome dar daugiau atspaudų.

Fotografavimo ir nuotraukų ryškinimo procesas. Fotografavo Mantas Grimas, 2019 metai.
Išryškintos fotografijos, 2019 metai.
Atspaudų gamyba – laikinos tatuiruotės. Kurk Kurk dirbtuvės, 2019 metai.
Atspaudų gamyba – laikinos tatuiruotės. Kurk Kurk dirbtuvės, 2019 metai.

Smagu, kad galime prisidėti prie festivalio, kuriame dalyviai gali įgyti naujų patirčių, pajusti kūrybinį įkvėpimą. Tikimės, kad visi dalyvavusieji tiek pačiame festivalyje tiek mūsų dirbtuvėse išsivežė tik geriausias emocijas ir prisiminimus. Dėkojame organizatoriams už nuostabų laiką ir tikimės susitikti jau kitais metais!

Visas akimirkas iš dirbtuvių rasite mūsų Facebook paskyroje. Jei norite sužinoti daugiau apie „Kurk Kurk“ veiklą, kviečiame skaityti kitus mūsų blog‘o straipsnius, aplankyti mūsų puslapį bei pamėgti mus Facebook. Iki susitikimo!

* Informacija paimta iš oficialaus festivalio „Saulėtosios naktys“ puslapio.

Atspaudų gamyba – laikinos tatuiruotės. Kurk Kurk dirbtuvės, 2019 metai.

Urtė Baranauskaitė

Kurk Kurk kūrybinių dirbtuvių organizatorė ir edukatorė. Domisi senąja fotografija, grafika ir grafiniu dizainu. Šiuo metu kuria įrašus Kurk Kurk blog'ui ir dirba prie kitų meninių projektų.

Komentarai

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti prisijunkite