Kurk Kurk - Iliustruotas pasąmonės pasaulis | Kurk Kurk

Ar seki mus Facebook?


Maždaug prieš tris metus, objektai, kurie atsirado mano kūryboje buvo įvairios geometrinės figūros. Iliustruoju abstraktų  savo pasąmonės pasaulį. Tai lyg aseminis rašymas, užfiksuotos automatinės mintys. Kurdama turiu tam tikrą, savo pačios susigalvotą tvarką, kurios laikausi.

Indrė Lubytė „Cut in Half“. 2018, ofortas, akvatinta.

Dažnai kūriniuose atsikartoja tos pačios formos, keičiu jų dydžių proporcijas ir intuityviai kraunu spalvas. Beveik kiekviename paveiksle galima išvysti cilidrą, kuris simbolizuoja įkirias mintis.  Spalvos yra labai svarbi mano kūrybos detalė. Naudoju tam tikrų spalvų paletę, kuri vis atsikartoja ir sukuria darbuose vientisumą.

Kūrybinis procesas

Inspiracijos semiuosi stebėdama aplinką. Man įdomios yra statybų aikštelės, kuriose visada vyksta judėjimas ir viskas sparčiai keičiasi. Žaviuosi režisieriaus Wes Anderson kūryba, kuri gausi spalvų ir ritmiškumo.

Buvau padariusi pertrauką nuo kūrybos, apie metus laiko praktiškai nieko fiziškai nesukūriau, jaučiausi išsisėmus. Nors visada kažkur giliai save griauždavau, kad nieko nedarau, kūryba vyko stebint – dažniausiai su telefono kamera fiksuojant akiai patrauklius vaizdus. Tuos metus kaupiau vaizdus, kurie dabar jaučiu kaip sprogsta iš manęs.

Vieni vaizdai netikėtai išnyra iš pasąmonės dienos eigoje, kiti atsiranda tiesiog prisėdus piešti ir nieko negalvojant, rankos pačios save vedžioja.

Indrė Lubytė „Platformos“. 2020, akvarelė, 106x76cm.

Niekuomet iki galo  nežinau kaip viskas atrodys galutiniame variante. Bet tai nėra labai svarbu. Vieni vaizdai netikėtai išnyra iš pasąmonės dienos eigoje, kiti atsiranda tiesiog prisėdus piešti ir nieko negalvojant, rankos pačios save vedžioja. Žinoma, nuo atsitiktinumų niekuomet nepabėgsi, tad jie  kuriant dažnai pasitaiko ir yra proceso dalis.

Baigus darbą, norėjau nufotografuoti jį ir gavosi kadras toks, lyg šiai  platformai išlindo koja, kuri vėliau trasformavosi į naują mano kuriamą personažą. Kai užbaigiu vieną kūrinį, nesijaučiu jo iki galo pabaigus, todėl kuriu toliau, gaunasi tęsinys, darbų serija ir taip be pabaigos.

Indrė Lubytė „Žvilgsniai“. 2021, akvarelė, šilkografija.

Pagrindiniai mano kūrybos įrankiai šiuo metu yra: liniuotė, pieštukas, ryški akvarelė ir didelio formato popieriaus lapas. Akvarelės technika reikalauja kruopštumo kantrybės, tad darbas vyksta lėtai. Šiuo metu studijuoju grafikos magistrą, pasinaudoju spaustuvės galimybę ir į savo kūrybą įjungiu oforto bei šilkografijos technologijas. Laikui bėgant pradėjau jausti, kad vaizdas kurį kuriu darosi šiek tiek per plokščias, tad artimojoje ateityje planuoju jį keisti į labiau apčiuopiamą.

Indrės Lubytės kūryba

Kviečiame sekti Indrės Lubytės kūrybą jos Instagram @lubyteirgripka.

Daugiau apie Kurk Kurk veiklą galite sužinoti skaitydami mūsų tinklaraščio įrašus. Prašome aplankyti mūsų puslapį ir pamėgti mus per Facebook ar Instagram, kur skelbiame visas naujienas. Iki kito karto!

Indrė Lubytė

Grafikė, iliustratorė, šiuo metu savo žinias gilinu grafikos magistro studijose. Laisvalaikiu su dviračiu ar pėstute mėgsta tyrinėti nepažintas vietoves.

Komentarai

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti prisijunkite