Kurk Kurk - Cianotipijos atspaudai – alternatyvus būdas atspausdinti fotografijas

Ar seki mus Facebook?


Artėjant šventiniam laikotarpiui suskubome ir kartu su Atvirosiomis fotografijos dirbtuvėmis gaminome atvirukus, skirtukus ir rišome knygeles. Ateinantį antradienį – trečiadienį (spalio 8 – 9 dienomis) dalyvausime konferencijoje – parodoje Christmas 2 Business Vilniaus rotušėje, kur pristatysime AFD veiklą: demonstruosime cianotipijos procesą, kurio pagalba kūrėme vaizdus ant atvirukų, bei fotografuosime senąja Penkiaminutės technika.

Atvirukai su cianotipijos atspaudais

Atvirosios fotografijos dirbtuvės (AFD) – senosios fotografijos specialistų puoselėjamas projektas, pristatantis alternatyvius fotografinius procesus. AFD dalyvauja įvairiuose renginiuose, kurių metu demonstruoja fotografinį amatą ir istorinį fotografinių atlikimo technikų paveldą, moko klasikinių ir alternatyvių fotografinių procesų.

Kurk Kurk bendradarbiauja su AFD ir kartais susiburia bendriems projektams. Šiais metais jau dalyvavome festivalyje Saulėtosios naktys. Apie tai rašėme ir mūsų tinklaraštyje. Šį kartą, atėjusieji į renginį Christmas 2 Business galės iš arti pamatyti kaip daromi cianotipijos atspaudai, o taip pat ir patys pamėginti šį procesą. Cianotipija – spausdinimo procesas, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas.

Cianotipijos atspaudų kūrimo procesas

Atspaudus gaminome ant akvarelinio popieriaus, kuris buvo įjautrintas šviesai. Išdžiuvus chemijai, ant viršaus prispaudžiami negatyvai ir apšvietus UV lempa gaunamas vaizdas. Cianotipijos technika galima spausdinti ne tik fotografijas, bet ir kurti fotogramas. Fotogramos (šviesūs objektų siluetai tamsiame fone) gaunamos dėliojant piešinį iš gyvų ar džiovintų augalų, smulkių daiktų, medžiagų ant šviesai įjautrinto popieriaus

Cianotipijos pagalba atspaudus galima kurti ir ant knygų viršelių. Tą išbandėme ir mes. Naudodami kietesnį akvarelinį popierių, kuriuo mus aprūpino Smltart.com, sukūrėme atspaudus. Išdžiuvus popieriui, surišome knygeles japonišku rišimo būdu.

Knygelių rišimas japonišku būdu

Jei susidomėjote cianotipijos technika ir jos galimybėmis, kviečiame jus aplankyti AFD puslapį. Ten rasite visą informaciją apie įvairius analoginės fotografijos procesus. Taip pat kviečiame jus sudalyvauti renginyje Christmas 2 Business Vilniaus rotušėje spalio 8-9 dienomis, kur galėsite iš arti pamatyti senosios fotografijos technikas. Visą renginio informaciją galite rasti AFD Facebook renginių skiltyje.

Cianotipijos atspaudai

Dėkojame Smltart.com už įvairių faktūrų ir storio popierių ant kurio kūrėme mėlynuosius atspaudus!

Daugiau apie Kurk Kurk veiklą galite sužinoti skaitydami kitus blog‘o straipsnius, aplankyti mūsų puslapį bei pamėgti mus Facebook. Jei susidomėjote mūsų veikla ir norite kūrybinių dirbtuvių, parašykite mums laišką [email protected]

Šias dirbtuves remia UAB „SMILTAINIS IR KO“

Urtė Baranauskaitė

Kurk Kurk kūrybinių dirbtuvių organizatorė ir edukatorė. Domisi senąja fotografija, grafika ir grafiniu dizainu. Šiuo metu kuria įrašus Kurk Kurk blog'ui ir dirba prie kitų meninių projektų.

Komentarai

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti prisijunkite