Kurk Kurk - Juostinė fotografija – 36 kadrai per 36 minutes | Kurk Kurk

Ar seki mus Facebook?


Ar dar pamenate tuos laikus, kai fiksuodavome akimirkas juostiniais fotoaparatais? Turbūt daugelis dar turite stalčiuje užkištą apdulkėjusią „muilinę“, kuri jau daug metų nematė dienos šviesos. Na ir nieko keisto – kiekvienas kišenėje nešiojamės visą galintį prietaisą, kurio pagalba padarome šimtus nuotraukų ir tuoj pat galime pasidalinti jomis su savo draugais socialiniuose tinkluose. Kita vertus, kai viskas taip paprasta, nuotraukų padarome tiek daug, kad pasidaro nebeįmanoma jų visų surūšiuoti ar peržiūrėti – jos paskęsta mūsų kompiuterio ar telefono aplankuose.

Tokios fotografijos suvienodėja, nebeatrodo tokios vertingos. O kaip būna įdomu vartyti seną savo tėvų albumą, kur nuotraukų nėra tiek daug ir visos jos ypatingos. Kai žinai, kad tavo rezerve tik 36 kadrai, kur kas labiau apgalvoji ką ir kaip fotografuoti, nuotraukos įgauna daugiau prasmės, nes prieš darant kiekvieną kadrą mes įsijaučiame į fiksuojamą akimirką.

Kviečiame jus nuvalyti dulkes nuo savo seno juostinuko, įsidėti juostą ir pamiklinti vaizduotę. Juostinė fotografija gali būti nesudėtinga ir smagi – galite fotografuoti naudodami juostinį fotoaparatą su automatinu rėžimu. Tada visai nereikės galvoti kokius nustatymus sureguliuoti, galėsite susitelkti į įdomių kadrų paiešką.

Konica Big miniEX juostinis fotoparatas su automatiniu rėžimu

Tam, kad būtų dar smagiau, siūlome pamėginti kiekvienam kadrui skirti tik minutę laiko. Taip, praėjus kiek daugiau nei pusvalandžiui, jau būsite išfotografavę visą juostelę. Taip pabandėme ir mes – tokiam iššūkiui pakvietėme tris skirtingus žmones ir visiems davėme tokią pačią juostelę ir 36 minutes laiko. Šiame straipsnyje papasakosime kaip viskas vyko. Skaitykite toliau!

Vienas kadras per minutę

Kurk Kurk pakvietė tris kūrybingus žmones smagiam iššūkiui – per 36 minutes padaryti 36 kadrus su juostine kamera. Kiekvienas dalyvis išsirinko mėgstamą kamerą ir gavo po tokią pačią nespalvotą (Fomapan 200) 36 kadrų juostelę. Kviečiame susipažinti su dalyviais ir pažiūrėti kaip jiems sekėsi fotografuoti Vilniaus senamiesčio gatvelėse.

Nespalvota Fomapan 200 foto juostelė

Iššūkio dalyviai ir nuotraukos

Iššūkyje dalyvavo Tautė Baranauskaitė, Liepa Kušlikytė ir Gabrielius Kuliešius. Kiekvienas iš dalyvių turi skirtingą patirtį su fotografija – Tautė ir Gabrielius juosta fotografuoja jau apie keturis metus, tuo tarpu Liepa juostinę fotografiją išbandė pirmąjį kartą. Išsamesnį dalyvių prisistatymą galite pažiūrėti video, kurį rasite šio įrašo apačioje. O dabar pažiūrėkime kokias akimirkas pavyko užfiksuoti dalyviams.

Iššūkio dalyviai: Tautė Baranauskaitė, Liepa Kušlikytė ir Gabrielius Kuliešius

Tautės Baranauskaitės fotografijos

Tautė fotografavo su Canon T70 juostiniu fotoaparatu ir naudojo nespalvotą Fomapan 200 juostelę.

Liepos Kušlikytės fotografijos

Liepa fotografavo su Konica Big miniEX juostiniu fotoparatu ir naudojo nespalvotą Fomapan 200 juostelę.

Gabrieliaus Kuliešiaus fotografijos

Gabrielius fotografavo su Zenit ET juostiniu fotoparatu ir naudojo nespalvotą Fomapan 200 juostelę.

Nespalvotų juostų ryškinimas

Pasibaigus iššūkiui, kiekvieno dalyvio nuotraukas išryškinome namų salygomis, tačiau tai nebrangiai galima padaryti ir daugelyje Vilniaus fotosalonų. Juostas suvyniojome į Kaiser bakelį, ryškinome naudodami Ilford Ilfotec LC29 ryškalą, fiksavome su Ilford Rapid Fixer fiksažu. Vėliau visas juostas išdžiovinome ir skenavome. Jei norite sužinoti daugiau apie nespalvotų juostų ryškinimą, galite paskaityti straipsnį, publikuotą Atvirųjų fotografijos dirbtuvių puslapyje.

Juostų ryškinimo bakelis Kaiser ir Fomapan 200 nespalvotos juostos

Video įrašas

Jei norite pamatyti kaip vyko fotografavimo procesas ir kaip sekėsi dalyviams, kviečiame žiūrėti video įrašą:

Daugiau apie Kurk Kurk veiklą galite sužinoti skaitydami mūsų tinklaraščio įrašus. Prašome aplankyti mūsų puslapį ir pamėgti mus per Facebook ar Instagram, kur skelbiame visas naujienas. Iki kitų kartų!

Urtė Baranauskaitė

Kurk Kurk kūrybinių dirbtuvių organizatorė ir edukatorė. Domisi senąja fotografija, grafika ir grafiniu dizainu. Šiuo metu kuria įrašus Kurk Kurk blog'ui ir dirba prie kitų meninių projektų.

Komentarai

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti prisijunkite

    • Džiugu, kad patiko 🙂 Galvojame ir apie vidutinį formatą. Manau ateityje tikrai surinksime žmonių ir pafilmuosime! Ačiū už pastebėjimą 🙂