Kurk Kurk - Kurk Kurk | „Inktober“ – kas tai? | Kūryba

Ar seki mus Facebook?


Atėjo tas metų laikas, kai pasikeičia orai ir esame linkę daugiau laiko praleisti namuose. Galbūt laisvu laiku žvalgėtės po „Instagram“ ir aptikote įdomių iliustracijų su grotažyme „Inktober“. Turbūt klausiate savęs – „Ką tai reiškia? Ar tai naujas spalio apibūdinimas? Gal tai kultas?“

Iš tikrųjų tiesos yra abiejuose teiginiuose. „Inktober“ – tai meninis iššūkis, kurio metu dalyviai turi sukurti po vieną iliustraciją kiekvieną dieną, visą spalio mėnesį. Viskas prasidėjo, kai 2009 metais Jake Parker paskelbė „Inktober“ taisykles. Laikui bėgant, atsirado vis daugiau norinčių dalyvauti ir taisyklės ėmė keistis.

Kūrybinis procesas. 20-toji diena

Menininkai pradėjo kurti įvarias spalvingas iliustracijas. Kai kurie iš jų rinkosi laisvesnį eskizavimą, o kiti išbandė ir įmantresnes technikas, tokias kaip siuvinėjimas. Nepaisant skirtingų technikų, principas išliko tas pats – kurti daugiau meno! Kai kurie dalyviai „Inktober“ metu iliustracijas piešia kiekvieną dieną, kiti – kas antrą dieną ar kas savaitę. Tiesą sakant, visi stiliai ar technikos yra priimtini. Idėjos pradininkas, Jake Parker yra pasakęs, kad „Inktober“ esmė yra augimas ir tobulėjimas, bei pastovių įpročių formavimas. Kuo pastovesnė kūryba, tuo geriau“.

„Inktober“ esmė yra augimas ir tobulėjimas, bei pastovių įpročių formavimas. Kuo pastovesnė kūryba, tuo geriau“

Kairėje – 2-toji diena, dešinėje – 17-toji

Pirmą kartą apie „Inktober“ išgirdau prieš penkis metus. Tada nežiūrėjau į šį iššūkį rimtai. Kai ateidavo spalis, papaišydavau keletą iliustracijų pirmomis dienomis, bet jau trečiąją viską mesdavau. Piešti iliustracijas kiekvieną dieną visą mėnesį man atrodė neįveikiama. Kita vertus, 2019 metai yra ypatingi, tiesa? Šiais metais tvirtai nusprendžiau ir sau pasižadėjau, kad ne tik nupiešiu 31 iliustraciją, bet ir kiekvieną dieną filmuosiu savo kūrybinį procesą. Buvau įsitikinusi, kad po kelių video nebeturėsiu ką pasakyti, bet prisijungusi prie forumų, paskaičiau kitų menininkų mintis „Inktober“ tema ir nurimau.

Dalinuosi mintimis apie nepraneštas temas

Mano taisyklės buvo paprastos – vadovautis originalia Parkerio idėja ir kurti iliustracijas naudojant tik tradicines priemones: tušą ir pieštuką. Paskutinę akimirką nusprendžiau piešti mėlynais akvareliniais dažais, kad piešiniai būtų labiau kontrastingi. Norėjau, kad iliustracijos turėtų vientisumo pojūtį.

Reikalingos priemonės „Inktober“ iššūkiui

Šio iššūkio esmė – išsiugdyti įprotį piešti kiekvieną dieną. Supratau, kad mankštindama savo kūrybinį „raumenį“, gebėsiu greičiau sugalvoti idėjas. Kita priežastis, kodėl nusprendžiau dalyvauti iššūkyje buvo ta, kad norėjau pamąstyti apie veikėjus ir apsispręsti kokias iliustracijas kursiu grafinei novelei. Tai mano sekantis projektas. Kiekvieną Jake Parker pasiūlytą užuominą pritaikiau savo asmeninei temai. Galbūt kyla klausimas „Kodėl tiek daug taisyklių? Ar negali tiesiog piešti?“. Atsakysiu paprastai – žinoma, galiu, bet iš savo praktikos pastebėjau – kai turi apsibrėžtą kryptį, siekti tikslo yra lengviau.

Pirmos devynios „Inktober“ iliustracijos

O dabar grįžkime prie „Inktober“. Nuo pat pirmos užuominos buvau pasirįžusi įvykdyti iššūkį iki galo. Duosiu patarimą – neapkraukite savęs mintimis apie tai kiek viskas užims laiko. Geriau nukreipkite dėmesį į tai, kad reikia kažką nupiešti jau šiandien. Atminkite, aplink jus yra daugybė menininkų kurie daro panašius dalykus, kuria tomis pačiomis temomis. Tai turėtų jums padėti judėti pirmyn.

Iliustracijos nuo 10-tos iki 18-tos dienos. Iliustracijų sudėliojimas į koliažą – puikus būdas stebėti progresą

Praėjus 20 dienų nuo iššūkio pradžios, galiu pasakyti – jei kada norėsite pabandyti sudalyvauti „Inktober“, bet nesijautėte užtikrintas, pabandykite nupiešti vieną iliustraciją. Tada atkreipkite dėmėsį į tai ką jaučiate ir bus lengviau nuspręsti ar norite judėti toliau.

„Time-lapse“ kūrimas yra geras būdas peržvelgti savo piešimo techniką

Gabrielės kūrybą galite sekti jos Instagram, Facebook ar Twitter! Taip pat siūlome aplankyti jos svetainę ir YouTube kanalą, kur ji dalinasi naujausiais įrašais!

Daugiau apie Kurk Kurk veiklą galite sužinoti skaitydami kitus blog‘o straipsnius, aplankyti mūsų puslapį bei pamėgti mus Facebook.

Gabrielė Zubauskaitė

Iliustracijų ir komiksų kūrėja. Šiuo metu gyvena Maroke, iliustruoja knygas ir kuria istorijas.

Komentarai

Parašykite komentarą

Norėdami komentuoti prisijunkite